A tervek szerint jövőre debütál a Mercedes-Benz CLA új, harmadik generációja, a német vállalat azonban már a hivatalos premier előtt mutatott néhány kedvcsináló fotót a népszerű luxusautóról. A minap közzétett felvételeken a várhatóan Kecskeméten gyártásba kerülő kocsi még az ilyenkor szokásos álcázófóliát viseli, ezzel együtt jó pár részletét már ki lehet venni. Ennek apropóján az Automeister szervizhálózat mostani bejegyzésében az elsősorban villanyautónak tervezett, de vélhetően hagyományos motorokkal is a kereskedésekbe kerülő modellel kapcsolatos, már ismert információk kerülnek terítékre.

A jogosítvány megszerzése sohasem tartozott a legkönnyebb próbatételek közé, de a jelek szerint manapság egyre nehezebbé válik a fiatalok (vagy épp kevésbé fiatalok) számára. A témában illetékes Közlekedési Alkalmassági és Vizsgaközpont (KAV) a napokban a Vezess.hu portálnak küldte el a legutóbbi teljes évre vonatkozó statisztikákat, amikből az adatok folyamatos romlása mellett az is kiderül, melyek voltak a leggyakoribb, bukáshoz vezető hibák a KRESZ-teszteken, illetve a forgalmi vizsgákon. Többek közt ezeket ismertetjük az Automeister szervizhálózat aktuális cikkében.

A leghidegebb hónap közeledtével sok autósban felmerülhet a kérdés, hogy szükséges-e téli gumiabroncsot felszerelni, és ha igen, mikor. Az évszaknak megfelelő gumiabroncs használata nemcsak a saját, hanem más közlekedők biztonsága szempontjából is lényeges, hiszen a téli körülmények között a jármű irányíthatóságát, fékezési távolságát és stabilitását is jelentősen befolyásolja. Magyarországon ugyan nincs kötelezően előírt téligumi-használat, de a balesetmentes közlekedés érdekében érdemes komolyan venni ezt a kérdést. Éppen ezért e témát járjuk körbe az Automeister szervizhálózat aktuális bejegyzésében.

Éppen egy éve annak, hogy az egyre nagyobb babérokra törő BYD márka megérkezett Magyarországra, a kínai gyártó pedig többek közt egy új, tisztán elektromos modell hazai debütálásával ünnepelte a „születésnapot”. A Szegeden épp gyárat építő vállalat palettája a Tang nevet viselő, 7 üléses SUV-val bővült, amely ebben az egyelőre még nem annyira telített szegmensben kemény riválisa lehet a Kia EV9-nek vagy épp a Volvo EX90-nek. Olcsó szóviccel élve a kocsi bemutatását letudhatnánk annyival, hogy a BYD Tang elég „bitang” – de természetesen nem érjük be ennyivel, és az Automeister szervizhálózat aktuális írásában alaposan körüljárjuk a hazai autós piac újdonságát.

Az utóbbi időben számos példát láttunk arra, hogy egy autómárka egy új (jellemzően elektromos) kocsija kedvéért feléleszt egy már évtizedek óta nem használt típusnevet. Pontosan így tett most a Renault is, amely a minap hivatalosan is leleplezte vadonatúj villany-crossoverét, a 4 E-Tech-et. A mostanában az utakra kerülő 5 E-Tech-nél trükkös módon nem kisebb, hanem valamivel nagyobb, ötajtós SUV-ról szól az Automeister szervizhálózat legfrissebb írása.

„Már megint egy kínai autómárka, ami bekebelezné az európai piacot” – mondhatnák első blikkre azok, akik olvasták a Leapmotor nevű vállalat közelmúltban napvilágot látott exportterveit. Ebben az esetben azonban kicsit másról van szó, a hangcsoui székhelyű márka mögött ugyanis nem egy állami tulajdonú cég, hanem egy startup áll, amely összefogott a Stellantis konszernnel, hogy így lépjen ki az autóipar globális színpadára. A gyártó a napokban két, egyaránt teljesen elektromos, de meglehetősen különböző kategóriájú típus érkezését jelentette be – amelyeket az Automeister szervizhálózat aktuális bejegyzésében igyekszünk röviden bemutatni.

Aki szereti a kocsikat és szeret, pláne kicsit tud is vezetni, nem nagyon mondana nemet, ha felajánlanának neki egy Ford Mustangot, akár csak kipróbálásra. Mert vannak erősebb autók, többhengeres autók (nem sok), elegánsabbak, ritkábbak, gyorsabbak, drágábbak (sok) stb. De a Mustang olyan állócsillag az amerikai, sőt a világ autógyártásának egyre sötétedő egén, amelyre jóformán nem lehet nem vágyni. A legszebb egyébként az, hogy a legtöbb új autót vásárló személy azon az áron gond nélkül választhatna egy használt Mustangot is, 450-670 közötti lóerővel, V8-as motorral. Jó, a nagyon erős változatok, pl. a Shelby 500 már ennek többszörösébe kerülnek, de az új autók 10 millió forint körüli áráért igen szép és megkímélt, 5.0 V8-akat kínálnak, 450 Le körül, van is belföldi választék. A jó kérdés az, miért nem vesznek mégis azok, akik tehetik? Ezen merengünk el egy kicsit az Automeister szervizhálózat aktuális írásában.

Szinte napra pontosan egy éve lengette be a Ford, hogy Európa jelenlegi legnépszerűbb pick-upja, a Ranger palettája rövidesen plug-in hibrid variánssal bővül. A jelek szerint a konnektoros változat érkezése most már tényleg a küszöbön áll, a most zajló hannoveri IAA Transportation eseményen ugyanis a vállalat hivatalosan is lerántotta a leplet a járműről, ezzel együtt pedig helyre tette a médiában jó ideje keringő pletykákat a kocsi műszaki részleteit illetően. Többek közt ezeket vesszük sorra az Automeister szervihálózat aktuális bejegyzésében.

A hidrogén-üzemanyagcellás technológia helyzete jó példa arra, hogy az autóiparban sem mindig igazolódnak be a szakértői jóslatok. Húsz, tíz, de akár még öt évvel ezelőtt is sokan biztosra vették, hogy az egyébként az elektromos „rokonaikhoz” képest is több egyedi előnnyel rendelkező kocsik mostanra jelentős szeletet hasítanak majd ki a piacból – az áttörés azonban egyelőre várat magára. Egyes vállalatok azonban még nem írták le a lokálisan zéróemissziós megoldást, köztük a Stellantis konszern, amely elsősorban a haszongépjárművek területén szánna egyre nagyobb szerepet a hidrogénhajtásnak. Ennek legújabb bizonyítéka a nemrég beígért Opel Movano Hydrogen, amelyről az Automeister szervizhálózat aktuális bejegyzésében ejtünk néhány szót.